طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل , طراحی دکوراسیون منزل , طراحی داخلی منزل : شرکت بارمان طراحان پارس با سابقه ای طولانی و نمونه کارهای جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما ایده های جدیدی دارد. ، در این مقاله به برخی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل پرداخته ایم. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه می توانیدبا کارشناسان ما در شرکت بارمان طراحان پارس تماس حاصل فرمائید :


تلفن : ۸۸۳۷۷۴۱۲   و ارتباط مستقیم با مدیریت : ۰۹۱۲۷۰۹۶۸۰۳


شاید شما هم برایتان اتفاق افتاده باشد که بخواهید دکوراسیون اتاقتان را بهترین شکل ممکن تغییر دهید.چندین بار میز قهوه تان را تغییر دادید یا از گران ترین وسیله ها استفاده کرده اید ولی بازهم طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دلچسب و مطلوب نیست.

باید دقت کنید که اگر نتوانید این اشیاء و وسایل را در جای خود و با تناسب کافی نچینیم نمی توانیم طراحی درست و تاثیرگزار را عملی کنیم.

سبک های طراحی دکوراسیون منزل

۱-۱ سبک مدرن

۱-۲ سبک معاصر

۱-۳ سبک سنتی

۱-۴ سبک صنعتی

۱-۵ سبک کلاسیک

هماهنگی در طراحی دکوراسیون

هزینه طراحی دکوراسیون  منزل

باید ها و نباید ها در طراحی دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل بارمان طراحان پارس

با دانستن یک کسر ساده شما می توانید مطمئن شوید که طراحی دکوراسیون داخلی خود را به صورت صحیحی انجام داده اید یا خیر.البته این کسر ساده در خیلی از موارد مانند پوشش شومینه ، تقسیم پرده ها ، کاغذ دیواری و…. تاثیر پذیر است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱)زمانی که پرده ها را بررسی می کنید باید فاصله لبه های پنجره تا دیوارد یک سوم پنجره باشد. شومینه و پوشش آن نیز باید به اندازه یک سوم دیوار باشد.وسایلی را که می خواهید بالای مبل و تختخواب باشند باید حدود دو سوم مبل یا تختخواب باشند.

۲)مردم زیادی را می بینیم که برای خانه های خود از قالیچه های خیلی کوچک و کاناپه های بزرگ استفاده می کنند. این در حالی است که باید از فضای منزل شما حدود دو سوم به فضا مبل و یک سوم خالی برای رفت و امد اختصاص داشته باشد.

۳)اگر اتاق شما کوچک است می توانید از یک میز ارایش بزرگ استفاده کنید البته در صورتی که اطراف آن را با وسایل بزرگ ، شیک و قیمتی پر کنید و رنگ دیوار تیره را نیز انتخاب نمایید.

۴)خیلی از افراد در اتاق بزرگ از یک چلچراغ کوچک استفاده می کنند که اینکار واقعا اشتباه است. باید قطر اتاق را بدست بیاورید اینکار با دو برابر کردن عرض اتاق بدست می آید. قطر اتاق شما هر قدر به متر بود چلچراق شما هم باید به همان میز به سانتی متر باشد.

۵)برای گل آرایی هم می توان از این قانون دو سوم استفاده کرد.اندازه گلدان باید به یک سوم ارتفاع فضای باشد که در دسترس است.

۶)زمانی که می خواهید حاشیه های کاغذ دیواری را بچسبانید باید ارتفاع دیوارها را در نظر بگیرید و آنها را اندازه گیری کنید و در نهایت بر سه تقسیم نمایید.نصب حاشیه ها باید در فاصله یک سوم از بالا و دو سوم از پایین صورت بگیرد.

نکات اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اگر می خواهید در یک فضا حس هماهنگی و انسجام را به وجود بیاورید باید اجزای که وجود دارد هماهنگی لازم را پدید بیاورید.سبک های در طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که می توانند به ما کمک کنند تا چنین حسی را در فضا پدید بیاوریم.اما این اصول شامل چه قوانینی می شود؟

سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ادامه این مطلب ما ۵ سبک را برای شما تشریح کرده ایم . با بارمان طراحان پارس در ادامه مطلب همراه باشید.

۱)سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی

وقتی از سبک مدرن صحبت می کنیم یعنی از دیگری از گذشته خبری نیست. سبک به صورت ساده و تقریبا بدون تزئینات است و معمولا تصویری با نقش های پیچیده و بدون طرح را ارائه می دهد.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

 • برای فضاهای که کوچک هستند می توان از این سبک استفاده کرد تا آنها را بزرگتر نشان دهیم.
 • در این سبک از طرح ها و رنگ های متنوع استفاده نمی شود و به جای آن از طرح های مینیمال و بافتهای این چنینی استفاده می شود.
 • در سبک مدرن از تزئینات زیاد جلوگیری می شود و معمولا بدون جزئیات و ظاهری ساده است.
 • شما در این سبک شاهد تقارن نیستند و همیشه تعادل سبب می شود بین بافت و طرح ها و وسایل هماهنگی ایجاد گردد.
 • رنگ ها به صورت طبیعی استفاده می شود و یا در فضاهای که به صورت مدرن طراحی شده اند می توانید طیفی از رنگ های خنثی را ببینید.

۲) سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی

در این از هیچ قانونی پیروی نمی کند و به زمانی بستگی دارد که در آن تولید می شود حتی در سبک مدرنیستی هیچ سبک و روشی جای ندارد.این نوع سب بیشتر کثرت گرا است و علاوه بر آن طراحی این سبک با توجه به آینده نیز می باشد.

 • بیشتر اشکالی که در این سبک استفاده می شوند خام هستند و رنگ ها نیز با تیزبینی انتخاب می شوند تا بتوانند هر نظری را به خود جذب کنند. ولی در حالت کلی می توان همه چیز را ابتدایی ، ساختاری و بی پیرایه انتخاب و استفاده کرد.
 • در اجزای سبک معاصر دکوراسیون داخلی باید به پس زمینه ها توجه کرد. باید به فضاهای خالی بین مبل ها ، بخش های فوقانی ، روی دیوارها به اندازه فضاهای پر شده از وسایل اهمیت داد.
 • همیشه وسایلی و مبل های که در این سبک دیده می شوند منحصر به فرد و خاص می باشند.البته می توان در کنار آنها از مبل های با ظاهر و جنس طبیعی هم استفاده کرد.
 • به صورت اجمالی باید خطوط های هندسی به صورت صاف ، روشن و واضح باشند که برخی از این خطوط هم می توانند به گونه ی منحنی دیده شوند و موجب ایجاد تنوع در محیط شوند.

۲) سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی

این سبک سبب می شود که طراحی دکوراسیون داخلی منزل بسیار آرامش بخش باشد و در آن بی نظمی دیده نمی شود.در این سبک جزیئات به خوبی رعایت شده و موجب حفظ ثبات می شود.

 • معمولا مبل های که در چنین سبکی استفاده شده اند بازسازی می شوند و مبل های هستند که میخواهیم برای بار دوم از آنها استفاده کنیم.
 • این سبک جایی برای ایجاد وضعیت متقارن است و همه چیز تقریبا به صورت جفت است.معمولا وسایلی استفاده شده پرنقش و نگار هستند و لبه های آنها نیز منحنی می باشند.
 • در مبل ها و پرده های که در این سبک استفاده می شود طرح ها و رنگی های با وضعیتی ختثی وجود دارد که زیاد جلب توجه نمی کند.

۴) سبک صنعتی در طراحی دکوراسیون داخلی

برای چنین سبکی باید یک فضای گسترده داشته باشیم زیرا این سبک ریشه در ساختمان های بزرگ داشته مثل سوله ها، کارخانه ها و انبارها . اتاق های که هر کدام برای چند منظور ، مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری استفاده می گردند.

می توانیم این گونه بگوییم که یکی از موادی که همیشه در سبک صنعتی وجود دارد فلز می باشد. معمولا در چنین سبکی از چوب های خشن، آهن و در کل مصالح صنعتی استفاده می شود.

 • اشیا و وسایلی که به نظر غیرکاربردی هستند در سبک صنعتی رنگ و رویی جدیدی به خود می گیرند و به عنوان یک عنصر کاربردی شناخته می شوند. جعبه های چوبی در چنین سبکی به میز تبدیل می شوند و نردبان های کهنه نقش قفسه را به خود می گیرند و کمدهای فلزی هم جایگاه انبار برای وسایل دارند.
 • در اتاق صنعتی هیچ چیزی وجود دارد که بتوان روی آن تصور کرد.زیرساخت ها در چنین سبکی معمولا نمایان هستند و حتی می توان اسکلت ساختمان ها و مجراهای داخلی آن را دید.
 • این سبک ساده و بی تظاهر است و علاوه بر اینها جنبه شیکی داشته است.
 • احساسات در چنین سبکی دخیل می شوند .
 • به دلیل استفاده از مصالح ساده می تواند نسبت به سبک های دیگر مقرون به صرفه باشد.

۵) سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر بخواهیم این سبک را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم این سبک در واقع همان سبک سنتی غربی می باشد که با کمی رنگ و روی عصر معاصر ترکیب شده است. این سبک ها بسیار دلنشین هستند و جذابیت فوق العاده ی داشته است.
با دیدن این سبک ها می توان گرما و راحتی خانه های دوران کودکیمان را بخاطر آوریم . سبک کلاسیک تداعی تصاویر زیبا و سبک مجلل قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی می باشد.

 • معمولا در چنین سبکی روی چوب ها منبت کاری انجام می شود و گاهی روی آنها با دست کار شده است.
 • جنس چوب مبل ها معمولی است و عموما رنگ تیره داشته اند.
 • مبلمان های که در سبک کلاسیک وجود دارد به نسبت سنتی دارای ارزش بیشتر و گران قیمت تر می باشند.معمولا بیشتر وسایل از جنس شیشه ، نقره و چینی می باشند.
 • طرح های در اشیا و وسایل سبک کلاسیک دیده می شود که می تواند شبیه به نقش های باشند که در طبیعت دیده می شوند.
 • پارچه ها در چنین سبکی حد وسط براق و مات می باشند.طرح های که در پرده ها و مبل ها استفاده می شوند معمولا مجلل و با شکوهند و همچنین از رنگ های ساده هستند و برای خنثی کردن آنها از طرح های متقارن استفاده شده است.
 • چیدمان کلی به صورت پایدار و ثابت است و اجزا با یکدیگر همخوانی داشته اند.
 • هر وسیله ی در سبک کلاسیک جایی به خصوصی داشته است و اصلا بی نظمی و شلوغی در این سبک جایی ندارد.
 • مخاطب در این سبک می تواند به وسیله چشم شاهد نظم و تقارن خاصی باشد.

هماهنگی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اگر می خواهید بین دکوراسیون شما تناسب ایجاد شود و هماهنگی های لازم صورت بگیرد می توانید از قانون دوم سوم کمک بگیرید:

۱)اگر بین لوازم و وسایلتان اشیاقدیمی و گران قیمت دارید به گونه ی آن ها را قرار دهید که مرکز توجه باشند و اگر برایتان امکان پذیر است سعی کنید نورپردازی را برای اینگونه اشیا قرار دهید با اینکار جلوه و مرکزیت را چندین برابر کرده اید.

۲)اگر فضای که در اختیار دارید کوچک است هیچ وقت با با سرامیک های ابعاد بزرگ آن را کفپوش نکنید و البته معکوس این مورد نیز وجود دارد.

۳)هیچ وقت در اتاق کودک یا اتاق خوابتان از گل های طبیعی بودار و گیاهان طبیعی استفاده نکنید. زیرا شما وقتی در چنین فضاهای چند ساعت استراحت کنید ممکن است حساسیت بگیرید. بخصوص افرادی که زمینه مساعدی برای حساسیت داشته اند.اگر به گل و گیاهان علاقه دارید می توانید از گل های طبیعی استفاده کنید.

۴)هیچ گاه برای محیط از پرده های که از نظر رنگ و طرح با محیط هماهنگی ندارند استفاده نکنید.

۵)قبل از اینکه بخواهید از اشکال معماری استفاده کنید مانند انواع گچ بری ها ،دیوارکوب ها و…. باید تاثیر آن را در محیط در نظر بگیرید. مثلا اگر فضای دارید که ارتفاع آن کم نیست نمی توانید از سقف کاذبی استفاده کنید که مدل دار هستند و ابعادشان بزرگ می باشد زیرا سبب می شود سقفتان از آنچه هست کوتاه تر جلوه دهد.

۶)سعی کنید در محیطهای که می خواهید ساعت های طولانی در انجا بمانید از رنگ های تند استفاده نکنید زیرا هم از لحاظ روانی و دکوراسیونی نادرست می باشد.

۷)در نورپردازی ها پله ها را فراموش نکنید.سعی کنید در بالا و پایین پله ها از چراغ استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی موجب بالا رفتن ایمنی نیز شود.

۸)اگر از یک فرش خوش نقش و نگار در فضای استفاده کنید که همه ی رنگ ها ملایم هستند و روی سطوح و وسایل خبری از طرح و نقش نباشد ، می تواند کار جالبی باشد و سبب تنوع شده اید.

۹)برای پوشش آشپزخانه از کفپوش های پلاستیکی مثل مكالئوم و لینولئوم استفاده نکنید چون وقتی با آب در مجاورت مستقیم قرار بگیرند کنده خواهند شد .
۱۰)می توانید در فضای آشپزخانه یک پالت رنگی مناسب استفاده کنید.اینکار را می توانید با انتخاب صحیح رنگ ها در قالب وسایل بزرگ و کوچک انجام بدهید.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل

خیلی از خانم ها همیشه فکر می کنند برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی خود را تغییر بدهند نیاز دارند تا هزینه های زیاد و گزاف را پرداخت کنند ولی این چنین نیست و شما به سادگی می توانید اینکار را انجام بدهید.به راهکارهای گفته شده در ادامه توجه کنید:

۱) اگر می خواهید فضای اتاق نشیمن خود را دلچسب تر کنید می توانید مبل های خود را با فاصله کمتر در کنار قرار بدهید.بجای پرده و رومبلی می توانید از پارچه های رنگی استفاده کنید همچنین برای روشنایی اتاق به جای اینکه لوستر بزرگ بکار بگیرید از شمع و لامپ هالوژن استفاده نمایید.برای تزیین پرده آشپزخانه و رومیزی از روبان و پارچه های رنگی استفاده کنید و آنها را سادگی در بیارید.اگر می خواهید مبل های خود را عوض کنید بهتر است از خرید مبل های تیره و بزرگ دوری نمایید.بجای اینکه چند دست مبل و صندلی را در اتاق استفاده نمایید بهتر است یک کاناپه با طرحی متفاوت استفاده نمایید.

۲) هیچ وقت اشیا قدیمی خودتان را دور نریزید .می توانید یک پارچه رومیزی رنگی را روی چهارپایه بگذارید و بهترین میز عسلی را برای خود داشته باشید .

۳) عکس ها همیشه یادآور خاطره های ریز و درشت ما هستند. تعدادی از عکس هایتان را قاب کنید و روی بوفه و میزهایتان قرار دهید.با اینکار جلوه ی زیبا به اتاق بخشیده اید.اگر نمی توانید در گوشه ی از اتاق خود کتابخانه دیواری بگذارید می توانید از کف اتاق تا سقف را قفسه بندی کنید و برای گذاشتن وسایل ضروری ، اثاثیه ، کتاب ها و… از آن استفاده نمایید. همیشه که لازم نیست برای داشتن چیزهای جدید هزینه های زیادی بپردازید یا به مغازه های لوکس سری بزنید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

تا حالا فکر کردید که چگونه می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تغییراتی را ایجاد کنید ؟ باچه تغییراتی می توانید فضای منزلتان را به حالا زمستانی تبدیل نمایید؟

هنگامی که زمستان می شود تغییراتی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می توانیم انجام بدهیم تا فضای منزلمان را به حالت زمستانی و به دمای پایین ببریم.
راهکارهای متنوعی برای اینکار وجود دارد که ما سعی کرده ایم در ادامه به تشریح آنها بپردازیم . با بارمان طراحان پارس همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فصل زمستان

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فصل زمستان

وقتی به لوازم کاربردی و نوع چیدمان خانه دقت کنیم قطعا متوجه می شویم که تاثیر مهمی در این موضوع دارند.

۱)فصل زمستان است و هوا هم سرد می باشد ؛ شما می توانید از رنگ های گرم برای چیدمان و دکور استفاده کنید زیرا بهترین رنگ ها در چنین فصلی ، رنگ های گرم هستند. اگر میخواهید سردی رنگ آبی را از بین ببرید می توانید با استفاده از رنگ های مانند بنفش ، صورتی و یا خاکستری این کار را انجام بدهید.

۲)اگر شما در منزلتان شومینه دارید بهترین موقعیت را برای ایجاد یک فضای گرم در کنار خانواده دارید پس سعی کنید فضای را به وسیله ی آن محیا کنید تا در کنار خانواده تان از بارش برف و باران لذت ببرید.

۳)در زمستان از پتوهای بافت زیبا استفاده کنید تا علاوه بر احساس آرامش و زیبایی ، گرما را به فضا ببخشید.

۴) سعی کنید در چنین فصلی از فرش های استفاده نمایید که پرزهای بلندی دارند.

۵) برخی از دکوراسیون و چیدمان منزلتان را با فضای زمستانی هماهنگ کنید مثلا ظروف در ویترین و بوفه خودتان.

۶)در روزهای که هوا بسیار سرد است می توانید یک پتو را روی کاناپه بیندازید و یک وضعیت دو رویه به فضا بدهید با این کار حتما فضا گرم تر می شود.

۷)یکی از ساده ترین راه حل های طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فصل زمستان استفاده از یک آینه دبر است که شما می توانید با نصب آن روی دیوار نور خورشید را در خانه چندین برابر کنید قطعا استفاده از چنین آینه ی سبب می شود فضای داخلی منزلتان گرم تر شود.

۸) همانطور که در راهکارهای گذشته برای شما عزیزان بیان کرده ایم می توانید از رنگ های گرم برای دکوراسیون زمستانی استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون منزل چه کارهای را نباید انجام بدهیم

پیش از اینکه بخواهید اتاق نشیمن خودتان را چیدمان کنید به شما توصیه می کنیم ادامه این مطلب را به دقت بخوانید تا در طراحی خود اشتباهات پیشین را انجام ندهید.

 • پرده ها را نباید از بالای پنجره تا کف اتاق آویزان کنید.
 • کل فضای اتاق را با قالی نپوشانید . این طرح سبب می شود که فضای شما بد شکل شود.
 • برای اینکه بتوانید ارتفاع پنجره و سقف را زیادتر نشان دهید می توانید پرده ها را به سقف نزدیک تر آویزان کنید.جهت عرضی پنجره باید به گونه ی باشد که تنها قاب پنجره پوشانده شود تا بتوان پنجره ها را عریض تر نشان داد و با شکوه تر به نظر بیایند.
 • همه چوب های که رنگ های شبیه به یکدیگر دارند را در یک اتاق بکار نگیرید.
 • در یک فضا از همه طیف های رنگی چوب استفاده نماید. این فضا را به واسطه کروم براق یا شیشه های رنگی روشن نمایید.
 • از کف پوش های چوبی برای پوشاندن اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کنید. دقت کنید در اطراف میز عسلی فرش حداقل اندازه ۵۰ سانتی بیرون زده باشد.
 • می توانید از عکس های شخصی استفاده کنید این موضوع تاثیر زیادی بجای می گذارد.
 • یک عکس بزرگ انتخاب کنید و اضافه های آن را برش بدهید. بعد از آن عکس ها را قاب کنید و با فاصله کم در بین هم و بالای قاب آویزان نمایید.
 • برای رنگ آمیزی دیوار از رنگ های بی روح استفاده نکنید زیرا سبب می شود که دیوارها با رنگ های قدیمی دیده شود.
 • همه ی مبل های خودتان را به دیوار نچسبانید.
 • از رنگ های اشباع شده و رنگ ها تیره مثل آبی پر رنگ استفاده نمایید. سعی کنید سه تا پنج نقاشی را برای فضای درونی خانه تان انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگ باشند و آنها را به عنوان تم اصلی تان در نظر بگیرد.
 • اگر می خواهید برای چیدمان خانه تان از کتاب استفاده کنید ، کتاب های با جلد کاغذی استفاده نکنید.( کتاب ها را بدون جلد قرار دهید تا نقش و نگارهای روی کتاب نمایان باشد).
 • به گونه ی مبلمان را در اتاق بچینید که با یکدیگر تعادل داشته باشند. بین هر مبل ۵۰ سانت برای عبور قرار دهید. اگر در یک سمت دیوار مبل های زیادتری وجود دارد می توانید برای سمت دیگری از آینه یا درختچه تزئینی یا مبل های به همان میزان استفاده کنید تا تعادل رعایت شود.
 • می توانید کتاب هایتان را روی میز قهوه خوری قرار دهید و سپس روی آنها را با اشیاکوچک تزئین کنید  و یا در طرف راست کاناپه به صورت مرتب آنها را بچینید.
 • روی مبل های خود از کوسن های زیادی استفاده نکنید زیرا سبب پوشاندن نمای مبلمان شما می شوند.
 • از یک فروشگاه اقدام به خرید مبلمان نکنید .خرید از یک فروشگاهی گاهی سبب ایجاد یکنواختی و کسلی می شود.
 • کوسن های را برای اتاقتان استفاده کنید که در صورتی که روی کاناپه از آنها استفاده نکردید برای جاهای دیگر نیز کارایی داشته باشند. می توانید دو بالش تزئینی را به ابعاد ۵۰ سانت که مربع باشند به یکدیگر بچسبانید و سپس لایه ی با شکل های کوچکتر با اندازه استاندارد نیمکت یا کاناپه روی آن بگذارید.
 • از قطعه های کوچک هنری در بالای تختان استفاده نکنید
 • سعی کنید از اشیا قدیمی و جدید در سبکتان استفاده کنید. بهترین محل را انتخاب کنید و میراث خانوادگی یا گنجینه خود را در آنجا بگذارید.
 • یک طراحی خوب به گونه ی است که دو سوم بالای دیوار تخت خواب را بپوشاند. شما می توانید پشت میز چراغ خوابتان کنار تخت خواب از آینه استفاده کنید. استفاده از آینه سبب روح بخشیدن به فضا می شود و عمق بصری را در فضا  ایجاد می نماید .

باید ها و نباید ها در طراحی دکوراسیون منزل

اگر بخواهیم دکوراسیون داخلی منزل مان را بچینیم باید قوانین و اصولی را مد نظر بگیریم که شاید هر کسی به این موارد دقت نکند. عده ی می گویند اگر بخواهیم یک دکواسیون داخلی مدرن و شیک داشته باشیم باید معماری خانه مان و دیوارهایمان به شیوه طراحی شده باشد که خود تداعی یک طرح مدرن باشد.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

البته باید بدانید برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید باید و نبایدهای را در نظر بگیریم تا بتوانید طراحی و چیدمان منزلتان را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید.

شما باید در مراحل اولیه چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان به نکات ریزی توجه کنید که خانه تان را به صورت یک محل جذاب و شیک تبدیل نمایید.
گاهی ما دوست داریم که خانه هایمان را زیبا کنیم ولی نمی دانیم از کجا شروع کنیم . در ادامه این مطلب ما سعی کرده ایم باید و نباید های را برای شما بیان کنیم که قطعا می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما به کمکتان بیاید . با ما همراه باشید.

باید ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱)برقراری تعادل بین وسایل قدیمی و جدید

اگر می خواهید خانه هایتان را زیبا کنید باید بین وسایل قدیمی و جدیدتان تعادل را ایجاد کنید.اگر اتاقی دارید که جلوه ی سنتی داشته است می توانید در کنار لوازم مدرن از لوازم عتیقه و قدیمی هم استفاده کنید یا اگر فضای اتاق شما مدرن است ، استفاده از یک ساعت قدیمی بسیار به چشم می آید.

در صورت استفاده از این ترکیب می توانید به گونه ی فضای منزل را تبدیل کنید که گویا همه ی وسایل را طی چند سال خریداری کرده اید نه اینکه به یکبار اقدام به خرید نموده اید.

۲)ایجاد تضاد بین لوازم فلزی و چوبی

اگر می خواهید فضای خانه تان را گرم نشان دهید می توانید از عناصر طبیعی استفاده کنید تا حالت بی روح و سرد را در خانه از بین ببرند منظور از عناصر طبیعی می تواند گیاهان و گل ها و حتی چوب ها باشند.

تعادل یکی از مواردی است که نباید از آن در چنین شرایطی غافل شوید البته فراموش نکنید حتی در سبک های مدرن هم می توانید از گل و گیاه استفاده نمایید مثلا در آشپزخانه مدرن از گلدان گل استفاده کنید و در فضاهای سنتی که چوب زیادی در آن وجود دارد گل و گیاه را فراموش نکنید و سبب شاداب تر شدن فضا شوید.

۳)تمرکز روی یک دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

یک دیوار را انتخاب کنید و به وسیله کاغذ دیواری آن را متفاوت و خاص جلوه دهید . البته اگر فضای اتاق کوچک است می توانید به جای دیوار از سقف استفاده کنید و توجه ها را به این نقطه جلب نمایید.شما می توانید با این کار هم فضا را بزرگتر نشان دهید و هم چشم ها را به سمت یک دیوار یا سقف حرکت دهید.

۴)پیروی از مد در حد نرمال

اگر می گوییم از مد پیروی کنید منظورمان این نیست که هر روز پیگیر این باشید که چه چیزی مد شده تا آن را استفاده کنم.باید بدانید زیاده روی در هر چیزی سبب می شود که نتایج خوبی حاصل نشود.

اگر چیزی مد شد و دوست داشتید می توانید آن را بکار بگیرید. مثلا اگر دوست دارید مبل های خانه تان طرح های گل گلی داشته باشند می توانید از بالشت های استفاده کنید که طرح دلخواهتان را شامل شود و نیازی به تعویض کلی مبل نیست تا اگر روزی این طرح از مد افتاد پشیمان نشوید و بتوانید با هزینه ی کم آن را تغییر دهید.

۵)مبل های با کیفیت را انتخاب کنید

مبل های که شما برای خودتان انتخاب می کنید میزبان کودکان و مهمان های زیادی هستند. سعی کنید مبل های را انتخاب کنید که کیفیت بیشتری دارند و هر سال مجبور نیستند آنها را تعویض کنید.با اینکه برای استفاده از مبل های با کیفیت باید هزینه ی زیادتری صرف کرد ولی واقعا ارزش خرید دارد.

نباید ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱)زیاده روی را در یک چیز فراموش کنید

هر چیزی که در آن زیاده روی انجام شود قطعا نتیجه ی خوبی را به دنبال ندارد.برقرار تعادل در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر زیادی داشته است.مثلا اگر عاشق طرهای گل گلی هستید نیازی نیست در تمامی وسایل از آن استفاده کنید بلکه استفاده از یک وسیله یا دو وسیله کفایت می کند. این گونه شما باعث می شوید که وسایل مورد نظر خاص تر و بهتر به نظر بیایند.

۲)از یکدست کردن اتاق ها پرهیز کنید

هر قسمت از منزل شما باید به گونه ی خاصی باشد که بتواند شخصیت ویژه را تداعی کند. اصلا نباید تمام فضاها را شبیه به یکدیگر کنید.مثلا اگر دوست دارید رنگ قرمز را بکار بگیرید سعی کنید برای هر قسمت از درجه ی متفاوتی از رنگ قرمز استفاده نمایید یا در آشپزخانه خود یا اتاق پذیرایتان کلکسیون لیوان را در نظر بگیرید.

۳)هویت بخشیدن به خانه تان را فراموش نکنید

هر خانه ی می تواند نشان گر هویت شخص باشد.سعی کنید در فضای اتاق نشیمن خود عکس های خانوادگی را قاب کنید و آن ها را به دیوار آویزان نمایید.استفاده از چنین عکس های علاوه بر اینکه شخصیت شما را نشان میدهد می تواند یادآور خاطره های شیرینتان باشد.

۴)از سفید کردن تمام خانه تان دوری کنید

افراد زیادی هستند که به نوعی از رنگ ها میترسند و به همین دلیل تنها به سفید اکتفا می کنند.البته این روش علاوه بر اینکه خانه تان را زیبا نمی کند بلکه فضای را ممکن است بی روح کنید و خانه تان زیبا نخواهد شد.حتما که نباید از رنگ های تیز و جیغ استفاده کرد بلکه می توانید خاکستری، زرد، کرم، آبی کمرنگ را برای خانه تان بکار بگیرید.

۵)دو قاب را نا متقارن از دیوار آویزان نکنید

فارغ از اینکه درون قاب های شما چه عکس های وجود دارد باید به گونه ی آنها را روی دیوار قرار بدهید که مستقل باشند و در قالب یک مجموعه روی دیوار قرار بگیرند. مثلا اگر می خواهید دو قاب را بر روی یک دیوار کنار یکدیگر بگذارید باید به صورت عمودی باشند یا موازی .

البته اگه دیوارهای که می خواهید روی آنها قاب هایتان رابگذارید دیوار راه پله ها است شما می توانید قاب ها را نا متقارن آویزان نمایید. البته یکی از نکات مهمی دیگری که نباید آن را برای آویزان کردن قاب ها فراموش کرد رعایت فاصله است که اصلا نباید این فاصله ها زیاد باشند.سعی کنید بین قاب های فاصله های پنج تا پانزده سانتی متری را رعایت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک اصیل ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک اصیل ایرانی : عده ی از افراد همواره دوست دارند در خانه هایشان از سبک های سنتی استفاده کنند. البته این سبک ها بسیار جذاب و شیک هستند و هر کسی را ترغیب می کنند که از این مدل سبک استفاده نماید.

مردم عزیز کشورمان هم همیشه علاقه ی زیادی به هنرهای دستی و بومی دارند و دوست دارند که از این اشیا در منزل هایشان استفاده نمایند.امروزه خانه های قدیمی و اشیاء درون آنها،اشیاء قیمتی درون موزه ها ، هنرهای دستی یزد و اصفهان و … همگی به چشم ها زیبا به نظر می آید و تحسین برانگیزند.

گاهی عده ی فکر می کنند که تزییئات سنتی به دلیل دست ساز بودنشان هزینه های زیادی دارند ولی دیگر مانند گذشته نیست و هنرهای دستی به عنوان یک صنعت شناخته شده اند و تولید آنها بصورت انبوه صورت می گیرد و می توان با هزینه های کمتری نسبت به گذشته آن ها را خریداری کرد. گاهی خرید صنایع دستی از شهر مبدا بهتر است و ارزان تر برای ما به حساب می آید ولی گاهی در شهرهای خودمان هم مغازه های وجود دارد که می توانیم هنرهای زیادی در آنها را ببنیم و هر کدام که مد نظرمان است را برای خانه مان انتخاب کنیم.

سعی کنید به فروشگاه هایی سر بزنید که پاتوق طرفداران صنایع دستی هستند و دکوراسیون خانه های خودتان را با کارهای اصیل و ایرانی تغییر دهید.
البته فراموش نکنید که امروزه سایت های اینترنتی معتبری وجود دارد که اگر امکان خرید حضوری در شهرتان فراهم نیست می توانید از اینگونه سایت ها خرید کنید و محصول سنتی و اصیل ایرانی را درب منزل تحویل بگیرید با وجود تکنولوژی های جدید به وجود آمده در عصر حاضر ، دیگر هیچ کاری نشد ندارد

 

ترکیب رنگ سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در برخی از دکوراسیون های داخلی منزل از ترکیب رنگ های سفید و سیاه استفاده می شود که سبب می شود فضای مدرن و لاکچری پدید بیاید.
رنگ سفید همانطور که می دانید نمادی از آرامش و زیبایی می باشد و ترکیب آن با سیاه که رنگی بسیار جذاب است می تواند محیطی آرامش بخش و انرژی بخش متعادلی را پدید بیاورد.

معمولا ایجاد چنین فضاها را مینیمال می گویند که می توان به نوعی کلاسیک و لوکس آن را تعبیر کرد.در واقع استفاده از تک رنگ ها در بخش های مختلف می تواند نوعی حس درخشان و تجملی را در فضای منزل پدید بیاورد.

ترکیب رنگ سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ترکیب رنگ سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

رنگ سیاه در طراحی دکوراسیون منزل

این رنگ به عنوان یکی از زیباترین رنگ هاست که افرادی که معمولا چنین رنگی را انتخاب می کنند دوست دارند کارها با جزئیات باشند.

رنگ سفید در طراحی دکوراسیون منزل:

این رنگ نمادی از حس آرامش و دلنشینی است که ترکیب آن می تواند با رنگ های دیگر سبب چندین برابر شدن زیبایی فضا شود.
ترکیب سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید یک اتاق بزرگ و روشن داشته باشید می توانید دور تا دور دیوار را با رنگ های سفید بپوشانید و از وسایلی استفاده کنید که رنگ سیاه دارند.

بارمان طراحان پارس مجری برتر طراحی دکوراسیون داخلی منزل , طراحی دکوراسیون ویلا , رستوران , هتل , کافی شاپ , اداری و … در ایران.

دانلود فایل pdf این مقاله